12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear
Shenzhen Jinshunlaite Motor Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : ASLONG
Model Number : JGB37-520B
Certification : Rosh,CE
Place of Origin : China
MOQ : 2 Pieces
Price : Negotiation
Payment Terms : L/C, T/T, MoneyGram
Supply Ability : 10000pcs/week
Delivery Time : 3-7working days
Packaging Details : on-the-spot foaming package 13*10*8 20*15*10 42*32*16 42*32*32
Usage : For DIY Smart Equipment
Commutation : Brushed
Speed(rpm) : 7-1600rpm
Type : Gear Motor with Encoder kits
Efficiency : IE 1
Construction : Permanent Magnet
Material : Stainless Steel
Voltage : 12V
Contact Now
600rpm 24V Small DC Gear Motors With Hall Encoder
12V 24V DC Gear Motor With Hall Encoder For DIY Smart Equipment
12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear
JGB37-520 Micro Dc Gear Motor Description:
Now ,you can get our this 37mm dc gear motor with magnetic encoder(JGB37-520B),and other related 37mm gearbox motors as following:
12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear 12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear 12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear 12v Dc Motor Encoder JGB37-520B 37mm Brush Motor 12v Volt Brushed Gear
JGB37-520B JGB37-3530 JGB37-3157 JGB37-3625